Banery

Kluby seniora

Rekrutacja do projektu „Klub Seniora „Literaci” w Nowogrodzie”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy” i Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Nowogrodzie zapraszają mieszkańców z terenu gminy Golub-Dobrzyń, którzy ukończyli 60 r. ż. do uczestnictwa w projekcie objętym grantem pt. „Klub Seniora „Literaci” w Nowogrodzie” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, Priorytetu 7. Fundusze europejskie na rozwój lokalny, w ramach Działania FEKP.07.04 Wspieranie integracji społecznej.

Projekt został dofinansowany przez Lokalną Grupę Działania „Dolina Drwęcy” w ramach projektu o powierzenie grantu pt. „Wspieranie aktywnego włączenia społecznego – aktywizacja seniorów poprzez utworzenie klubów seniora w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania „Dolina Drwęcy”” w ramach naboru o nr 1/2024/G/EFS+.

W ramach projektu zaplanowano utworzenie Klubu Seniora na terenie Gminy Golub-Dobrzyń w Gminnej Bibliotece w Nowogrodzie.

Projekt będzie realizowany w okresie od 01.05.2025 do 31.01.2026 r.

Uczestnicy Klubu seniora będą objęci bezpłatnym wsparciem w formie:

1.    Utworzenia Klubu Seniora + Aktywność obywatelska + Rozwój tożsamości lokalnej
1 x 3 h spotkanie autorskie 
1 x 4 h Piknik Seniora, Dzień Rodziny
2 x 1 h koncert Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej 
3 x 2 h zajęcia integracyjne
1 x 7 h sesja fotograficzna
 
2.    Wsparcia psychologicznego
20 x 1 h indywidualne warsztaty z psychologiem
2 x 2 h warsztaty grupowe z psychologiem

3.    Zajęć rozwijających aktywność fizyczną i edukację zdrowotną
1 x 2 h prelekcja na temat zdrowia
1 x 2 h prelekcja na temat aktywności fizycznej seniorów
8 x 2 h zajęcia sportowo-taneczne 
7 x 2 h zajęcia fitness
1 x 6 h wyjazd na zajęcia sportowo-rekreacyjne do Osady Karbówko w Elgiszewie
1 x 5 h wyjazd na zajęcia sportowo-integracyjne do Myślęcinka 

4.    Edukacji seniorów w zakresie bezpieczeństwa
4 x 2 h cykl spotkań z ekspertami z różnych dziedzin, z radca prawnym, z policjantem, z pracownikiem banku

5.    Zajęć rozwijających kreatywność i rozwój zainteresowań
4 x 3 h warsztaty rękodzielnicze
4 x 2 h warsztaty ogrodnicze
1 x 5 h warsztat kreatywny wyjazdowy
8 x 2 h warsztaty teatralne

6.    Udział w kulturze i uwrażliwienie na sztukę
1 x 6 h wyjazd na zwiedzanie Ciechocinka
1 x 6 h wyjazd do Teatru Muzycznego w Toruniu
1 x 6 h wyjazd do kina i ogrodu zoobotanicznego w Toruniu
1 x 6 h wyjazd do Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi

7.    Nabywania nowych umiejętności
5 x 2 h warsztaty komputerowe

 Wymagane dokumenty:
•    Formularz rekrutacyjny.
•    Oświadczenie o spełnieniu kryterium obligatoryjnego.  
•    Oświadczenie o spełnieniu kryterium preferencyjnego.  
•    Dokumenty potwierdzający zamieszkiwanie na obszarze realizacji projektu np. kserokopie decyzji w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości, kopie rachunków lub faktur za media i inne równoważne dokumenty. W uzasadnionych przypadkach za zgodą IZ – oświadczenie.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronach internetowych: https://www.lgddolinadrwecy.org.pl/ , http://www.gbpnowogrod.naszabiblioteka.com/ oraz https://www.uggolub-dobrzyn.pl/473,klub-seniora-literaci-w-nowogrodzie, a także pod nr tel.790 561 620, email: d.suminska@uggolub-dobrzyn.pl.

Zgłoszenia osób chętnych do udziału w projekcie przyjmowane są do dnia 31.05.2025 r. w biurze projektu tj. Gminna Biblioteka Publiczna w Nowogrodzie, Nowogród 32, 87-400 Golub-Dobrzyń lub elektronicznie: gbp.nowogrod@onet.eu.

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych seniorów do udziału w projekcie!

#FunduszeUE lub #FunduszeEuropejskie

« wstecz