Przejście do sekcji:
Ułatwienia dostępu
Ważne linki
O nas
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dolina Drwęcy" powstało w oparciu o art. 15 ustawy z 7 marca 2007 r. o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (Dz. U. Nr 64, poz. 427 oraz z 2008 r. Nr 98, poz. 634) i istnieje od 2006 r. Głównym założeniem LGD są działania oddolne - dbałość o rozwój i promocja własnego regionu oraz wykorzystywanie lokalnych zasobów. LGD stanowi partnerstwo trójsektorowe i wykorzystuje wiedzę oraz umiejętności swoich członków - przedstawicieli trzech sektorów: publicznego (jednostki samorządu terytorialnego), gospodarczego (przedsiębiorców) i społecznego (lokalne organizacje pozarządowe, lokalni liderzy) oraz mieszkańców. Obszar LGD "Dolina Drwęcy" pokrywa się z granicami administracyjnymi powiatu golubsko-dobrzyńskiego obejmując wszystkie jego gminy - Miasto Golub-Dobrzyń, Gminę Golub-Dobrzyń, Gminę Kowalewo Pomorskie, Gminę Radomin, Gminę Ciechocin i Gminę Zbójno.
Do organów statutowych należą:
- Walne Zebranie Członków,
- Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Dolina Drwęcy":
Lp. | Nazwa/imię i nazwisko członka stowarzyszenia | Funkcja w strukturze LGD |
1. | Magdalena Gadomska | Prezes |
2. | Marta Iwan-Łęgowska | Wiceprezes |
3. | Janusz Gurtowski | Skarbnik |
4. | Anna Miętka | Sekretarz Zarządu |
5. | Danuta Malecka | Członek Zarządu |
6. | Sławomir Rożek | Członek Zarządu |
7. | Henryk Kowalski | Członek Zarządu |
- Rada Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Dolina Drwęcy":
Lp. | Członek Rady | Reprezentowana gmina | Reprezentowany sektor | Nazwa reprezentowanej instytucji |
1. | Andrzej Okruciński | Gmina Ciechocin | publiczny | Gmina Ciechocin |
2. | Kamila Kozłowska | Gmina Miasto Golub-Dobrzyń | publiczny | - |
3. | Krzysztof Pieczka | Gmina Golub-Dobrzyń | publiczny | - |
4. | Katarzyna Kukielska | Gmina Zbójno | publiczny | Gmina Zbójno |
5. | Małgorzata Dębińska | Gmina Kowalewo Pomorskie | publiczny | - |
6. | Urszula Skrzeszewska | Gmina Golub-Dobrzyń | społeczny | Stowarzyszenie Przyjaciół Macikowa i Okolic |
7. | Tomasz Jeszka | Gmina Golub-Dobrzyń | gospodarczy | - |
8. | Iwona Olszewska | Gmina Kowalewo Pomorskie | społeczny | - |
9. | Jadwiga Grela | Gmina Zbójno | mieszkaniec | - |
10. | Małgorzata Grzywińska | Gmina Zbójno | społeczny | Towarzystwo Przyjaciół Ruża i Okolic |
11. | Mariusz Jasieniecki | Gmina Golub-Dobrzyń | gospodarczy | - |
12. | Łukasz Łakomiec | Gmina Radomin | społeczny | - |
- Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Dolina Drwęcy":
Lp. | Członek Komisji Rewizyjnej | Funkcja w strukturze LGD |
1. | Ewa Chmielewska | Przewodnicząca Komisji |
2. | Wojciech Boniecki | Członek Komisji |
3. | Hanna Szwaracka | Członek Komisji |
- Członkowie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Dolina Drwęcy":
Lp. | Nazwa/imię i nazwisko członka stowarzyszenia | Reprezentowany sektor |
1. |
Gmina Zbójno (reprezentant - Katarzyna Kukielska) |
publiczny |
2. |
Gmina Kowalewo Pomorskie (reprezentant - Jacek Żurawski) |
publiczny |
3. |
Gmina Golub-Dobrzyń (reprezentant - Marek Ryłowicz) |
publiczny |
4. | Gmina Radomin (reprezentant - Piotr Wolski) | publiczny |
5. |
Gmina Ciechocin (reprezentant - Andrzej Okruciński) |
publiczny |
6. | Gmina Miasto Golub-Dobrzyń (reprezentant Mariusz Piątkowski) | publiczny |
7. | Powiat Golubsko-Dobrzyński (reprezentant - Franciszek Gutowski) | publiczny |
8. | Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Zdrowia (reprezentant - Karolina Kowalska) | społeczny |
9. | Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Wsi Węgiersk i Macikowo (reprezentant - Urszula Arentowicz) | społeczny |
10. | Towarzystwo Wsi Nowogród i Okolic (reprezentant - Wojciech Boniecki) | społeczny |
11. | Stowarzyszenie Rolników w Kowalewie Pomorskim "STOROL" (reprezentatnt - Jerzy Behrendt) | gospodarczy |
12. | Towarzystwo Rozwoju Gminy Ciechocin "Nasza Gmina" (reprezentant - Alicja Chylewska) | społeczny |
13. | Ochotnicza Straż Pożarna w Rużu (reprezentant - Kazimierz Kierkowski) | społeczny |
14. | Towarzystwo Rozwoju Wsi Skępsk i Okolic (reprezentant - Ewa Chmielewska) | społeczny |
15. | Maria Gregorowicz | społeczny |
16. | Marta Iwan-Łęgowska | publiczny |
17. | Elżbieta Górzyńska | publiczny |
18. | Jadwiga Grela | mieszkaniec |
19. | Magdalena Gadomska | gospodarczy |
20. | Janusz Gurtowski | społeczny |
21. | Danuta Malecka | publiczny |
22. | Grupa Producentów Trzody Chlewnej "STOROL - TUCZ" Sp. z o.o. (reprezentant - Grzegorz Perełka) | gospodarczy |
23. | Stowarzyszenie Nowoczesnych Gospodyń z Radomina i Okolic (reprezentant - Hanna Szwaracka) | społeczny |
24. | Marzena Marcinkowska | publiczny |
25. | Barbara Martewicz | społeczny |
26. | Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim (reprezentant - Barbara Niewidział) | publiczny |
27. | Ochotnicza Straż Pożarna w Pluskowęsach (reprezentant - Przemysław Lewandowski) | społeczny |
28. | Janusz Wiwatowski | społeczny |
29. | Towarzystwo Przyjaciół Ruża i Okolic (reprezentant - Małgorzata Grzywińska) | społeczny |
30. | Krzysztof Pieczka | publiczny |
31. | Wioletta Szymańska | publiczny |
32. | Stowarzyszenie Krzewienia Kultury ANIMATOR (reprezentant - Waldemar Licznerski) | społeczny |
33. | Tomasz Jeszka | gospodarczy |
34. | Dziedzictwo Narodowe TE CUM ET PRO TE (reprezentant - Dariusz Deja) | społeczny |
35. | Michał Piotrowski | społeczny |
36. | Robert Krępeć | gospodarczy |
37. | Stowarzyszenie Przyjaciół Macikowa i Okolic (reprezentant - Urszula Skrzeszewska) | społeczny |
38. | Henryk Kowalski | społeczny |
39 | Koło Gospodyń Wiejskich w Podzamku Golubskim (reprezentant - Katarzyna Drożdża) | społeczny |
40 | Koło Gospodyń Wiejskich w Węgiersku (reprezentant - Małgorzata Kamińska) | społeczny |
41. | Michał Piotrowicz | publiczny |
42. | Bożena Rymanowska | publiczny |
43. | Ewa Dąbkowska | publiczny |
44. | Wiktor Kamiński | społeczny |
45. | Lidia Jankowska | publiczny |
46. | Przemysław Osiński | społeczny |
47. | Kamila Kozłowska | publiczny |
48. | Małgorzata Dębińska | publiczny |
49. | Iwona Olszewska | społeczny |
50. | Mariusz Jasieniecki | gospodarczy |
51. | Łukasz Łakomiec | społeczny |
52. | Anna Miętka | publiczny |
53. | Sławomir Rożek | publiczny |
54. | Spółdzielnia Socjalna "Zbójeński Kredens" (reprezentant - Joanna Tabor") | gospodarczy |
55. | Marta Wesołowska | gospodarczy |
56. | Bartosz Potęga | gospodarczy |
57. | Julia Szynkiewicz | gospodarczy |
58. | Kamil Głowacki | społeczny |
59. | Marlena Melkowska | gospodarczy |
Stan na dzień 09.11.2023 r.
Członkostwo w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania "Dolina Drwęcy" - deklaracje przystąpienia w charakterze członka zwyczajnego (do pobrania):
- autor: Piotr Jachowski - Animator Rozwoju Lokalnej Społeczności, data: 2023-06-05