Przejście do sekcji:
Ułatwienia dostępu
Ważne linki
Informacja z posiedzenia Rady - nabór wniosków nr 1/2025
W dniu 12 listopada 2025 r. w Biurze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy” w Golubiu-Dobrzyniu o godz. 10:00 odbyło się posiedzenie Rady Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Dolina Drwęcy” w sprawie oceny i wyboru wniosków o udzielenie wsparcia w ramach komponentu Wdrażanie LSR interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 złożonych w ramach naboru nr 1/2025 (Poprawa dostępu do małej infrastruktury publicznej).
Zgodnie z procedurą oceny i wyboru operacji w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027 zamieszczamy:
- listę operacji spełniających warunki udzielenia wsparcia na wdrażanie LSR,
- listę operacji wybranych ze wskazaniem, które z operacji mieszczą się w limicie środków przeznaczonych na przyznanie pomocy na wdrażanie LSR w ramach danego naboru wniosków o przyznanie pomocy.
- protokół z posiedzenia Rady LGD dotyczącego oceny i wyboru operacji, zawierającego m.in. informację o wyłączeniach z procesu decyzyjnego, ze wskazaniem których wniosków wyłączenia dotyczyły.
POUCZENIE
Zgodnie z art. 21 ust. 6 ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności od wyników oceny operacji przysługuje Wnioskodawcy prawo wniesienia protestu, na zasadach i w trybie określonych w art. 22-22m przywołanej wyżej ustawy.
Protest wnosi się w sposób wskazany w Regulaminie naboru do Zarządu Województwa, za pośrednictwem LGD, w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma.
Protestu nie należy składać za pośrednictwem platformy PUE (Platforma Usług Elektronicznych).
Protest zawiera:
- oznaczenie zarządu województwa właściwego do rozpatrzenia protestu;
- oznaczenie wnioskodawcy;
- numer wniosku o wsparcie oraz numer naboru wniosków o wsparcie;
- wskazanie: warunków udzielenia wsparcia na wdrażanie LSR lub kryteriów wyboru operacji - z których oceną wnioskodawca się nie zgadza, wraz z uzasadnieniem, lub wskazanie, w jakim zakresie wnioskodawca nie zgadza się z ustaleniem przez LGD kwoty wsparcia na wdrażanie LSR niższej niż wnioskowana;
- wskazanie zarzutów o charakterze proceduralnym w zakresie przeprowadzonej oceny, jeżeli zdaniem wnioskodawcy takie naruszenia miały miejsce, wraz z uzasadnieniem;
- podpis wnioskodawcy lub osoby upoważnionej do jego reprezentowania, z załączeniem oryginału lub kopii dokumentu poświadczającego umocowanie takiej osoby do reprezentowania tego wnioskodawcy.
- autor: Katarzyna Sadowska - Kierownik Wdrażania LSR, data: 2025-11-13
